top of page

Tisztelt Mateszsz Tagság, kedves Kollégák!


Ezúton is szeretném megköszönni az elnökség és magam nevében a bizalmat, mellyel megválasztottatok bennünket az egyesületünk élére.

A belénk vetett hittel és legjobb tudásunkkal szolgálunk Benneteket és állunk a szakmai kihívások elébe az elkövetkezendő három évben.

Tisztelettel kérlek Benneteket, hogy aki meghatalmazást adott a Közgyűlés szavazásához, legyen kedves az eredeti, kézzel írt meghatalmazást eljuttatni levélben Dr. Horváth Zsuzsannarészére, hogy még határidőn belül eljuttathassuk a Törvényszéknek.

Az új elnökség tagjai:


elnök: Palkovics Katalin

elnökhelyettes: Novák Gergely

titkár: Gordos Tamásné, Herter Mária

elnökségi tagok: Tóth Diána, Bakondi Anikó és Tóth Tibor Zsolt


Köszönjük azoknak, akik már kitöltötték a Tibor által küldött kérdőívet, a többieket pedig bíztatnám, hogy minél hamarabb tegyék meg, mert a honlap fejlesztését egyszerre célszerű megvalósítani, nem hatékony, ha el aprózzuk.


Megszületett az elnökség döntése a 2023. évi közgyűlések időpontja tekintetében: Kérlek Benneteket, hogy már most írjátok be a naptárotokba, hogy minél többen tudjuk együtt lenni ezen alkalmakon:


I. Közgyűlés 2023. április 14-16.

II. Közgyűlés 2023.november 10-12.


Szomorú hírt is kell, hogy megosszak Veletek.

Mély megrendüléssel értesültem két Kollégánk haláláról. A napokban hunyta le szemét és távozott e földi létből Hosszú József (Tóth Tibor Zsolt elnökségi tagunk keresztapja, Hosszú Gyula, egyesületünk alapítójának testvére), valamint Szabó László tagunk, a Reménysugár Bt tulajdonosa.

Mindkét elhunyt hozzátartozóinak és családjának őszinte együttérzéssel és tisztelettel fejezzük ki részvétünket és kívánunk erőt és kitartást gyászuk feldolgozásában.

Hosszú József gyászértesítője csatolva, Szabó László temetési időpontjáról még nincs információnk.


Csak... hagyd őt elmenni! Lásd őt újra olyannak, amilyennek szeretted. Emlékezz a nevetésére, a hangjára és azokra a napokra, amikor boldog volt. Képzeld el, amint a napsugarak körülölelik a testét, és begyógyítják minden sebét... Örülj az örömének, hogy hazamehet, és engedd el a kezét...

A.O. Esther

Még egy felhívásra szeretném felhívni a figyelmeteket, melyhez bátran csatlakozzon, aki temetőt üzemeltet:


Egyesületünk, a Magyarországi Temetőfenntartók és Üzemeltetők Egyesülete 2022. november 1-én 16 órakor országos eseményt szervez II. Országos Mindenszenteki Mécsesgyújtás címmel. Az esemény egy interaktív fényinstalláció elkészítését jelenti a temetőkertben, a halottak napi ünnepkör temetőlátogatóinak bevonásával. Köszönjük a vállalkozó kedvet és örülünk, hogy a magyar temetkezési szakma hírét megint együtt öregbíthetjük. Az alábbiakban az előző évi mécsesgyújtás tapasztalataival szeretnénk minden résztvevő segítségére lenni, hogy ez az esemény az emberekben magasztos és meghitt érzéseket keltsen, és célunk szerint erősítsük hazánkban a kegyeleti kultúra jelenlétét. • A mécsesgyújtás helyszínének megválasztásához mind a beton vagy díszkő, mind pedig a viszonylag sima, nem túl göröngyös füves talaj is megfelel. A burkolattal rendelkező helyszíneken könnyebb kijelölni pl. krétával a kirakni kívánt motívumot, mint a füves felszínen. • Érdemes a helyszínt a temetőlátogatók útvonalának közelébe/mellé eső terültre kijelölni, hogy a beharangozót elmulasztók is csatlakozni tudjanak az eseményhez. • Helyi szinten sokat jelent az esemény promótálása. Ezt több módon is megtehetjük: szórólap kitűzése a temető bejáratához, faliújságra; szórólap kitétele templomban; papok megkeresése és a segítségük kérése, hogy a szentmiséken hirdessék ki az eseményt; közösségi médiában esemény létrehozása és posztolás a mécsesgyújtásról (ehhez küldünk szöveges tartalmat); ha van lehetőség a helyi napilapban vagy hirdetőújságban megjelentetni egy cikk vagy hirdetés keretén belül az eseményt; helyi rádió programajánlójába felvetetni a mécsesgyújtást. • Fix időpont. Mindenszentek napján, november 1-én, délután 16 órakor kezdjük a mécsesek lerakását, hogy a sötétedésre kialakuljon a motívum. Az országos médiába is ezt a fix, egységes időpontot fogjuk közölni, így kérünk mindenkit, hogy ettől ne térjen el. • A jelentkezett résztvevők száma és terveink szerint, mindenkinek 4-600 db. mécsest tudunk biztosítani, ami egy egyszerűbb, kb. 3 x 3 méteres motívum kialakítására bőven elegendő. Javasoljuk még emellé kb. 2-300 db. LED mécses beszerzését a motívum kontúrjának kialakításához, hogy szeles idő esetén is élvezhető legyen az alkotás. Ezeket minimum 2-3 alkalommal fel lehet még használni. • További könnyebbség, ha gázgyújtókat biztosítunk a résztvevők számára. Tapasztalatunk szertint 20 db.-al teljesen jól sikerül a lebonyolítás. • Emeli az esemény lélektani hatását, ha zenei aláfestéssel gazdagítjuk az interaktív fényinstalláció kialakítását. Ehhez lejátszó és kihangosító berendezés szükséges. • Javasolt motívumok: kereszt, csillag, láng, angyal, gyertya, hal. Mellékletként küldünk stilizált, könnyen megformálható mintákat. Kérjük, hogy lehetőség szerint levelünket továbbítsák tagságuknak, hogy az eseményről minél többen értesülhessenek. A jelentkezéseket október 15-ig kérjük megküldeni az info@mtfe.hu email címre. A letölthető plakátokat csak a jelentkezések megérkezése után tudjuk elkészíteni, amelyeken szeretnénk megjeleníteni az összes helyszínt. Köszönjük az együttműködést! Varga József MTFE elnök


További jó munkát kívánva, üdvözlettel:

Palkovics Katalin elnök +36 30 9796-503


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page